teisipäev, 31. märts 2009
Seksidieet
Nii kurb kui see ka ei ole, tuleb tunnistada, et tänapäeva äriinimese elu ei saa kuigi helgeks pidada. Liiga palju leidub selles negatiivseid momente – igapäevased stressid, ülemäärane töökoormus, ebakindlus tuleviku suhtes ja mure järjest halveneva elukeskkonna pärast. Selle tagajärjel tekib seisund, mida seksopatoloogid kutsuvad äriväsimuse sündroomiks või väsinud koduperenaise sündroomiks – selle tagajärjeks on järsk seksuaalpotentsi langus.
Arstide arvates on selle patoloogia tekkimise põhjuseks peale ebatervisliku eluviisi ka vale, organismi tõelisi vajadusi eirav toitumine. Ameerika dietoloogi M.Walkeri arvates võib seksuaalprobleeme vältida, kui koostada igapäevane toiduratsioon nii, et toit katab kõik organismi energeetilised vajadused ja ei tekita seejuures ülekaalu. See põhimõte kõlab lühidalt nii: "Sööge vähem rasvu ja suhkrut ning võimalikult rohkem kiudainerikkaid toiduaineid".
Nende jaoks, kes soovivad oma seksuaalenergiat säilitada või suurendada, töötas Wolker välja terve rea reegleid, mis muuseas aitavad parandada ka organismi üldist seisundit.
• Sööge võimalikult palju värskeid puu- ja juurvilju. Puuviljad on mahladest kasulikumad, kuna nad on kiudainerikkamad.
• Sööge iga päev ära vähemalt üks A-provitamiini sisaldav puu- või köögivili (porgand, tumerohelised köögiviljad, küpsed puna-kollased puuviljad) ja mõned C-vitamiinirikkad puu- või köögiviljad (tsitruselised, sõstrad, tomatid, kartul, kapsas, roheline pipar).
• Kindlasti lisage oma toiduratsiooni E-vitamiini ("seksivitamiin") sisaldavaid toiduaineid: porgand, banaanid, tomatid, nisukliid, päevalilleseemned, pähklid, taimeõli, rukkileib, lõhe ja muud mereannid.
• Ärge unustage ka toiduaineid, mis sisaldavad rohkelt tsinki. "Tsingipuudulikkus" võib esile kutsuda impotentsuse ja prostatiidi. Tsinki leidub peamiselt valgutoidus. Kõige rikkalikum tsingi allikas on - värsked austrid.
• Eelistage lihatoitude asemel kalast ja kanast valmistatud roogasid.
• Kui te soovite piirata loomset päritolu valkude tarbimist, siis sööge rohkem pähkleid, herneid, ubasid, läätsesid, seeni, küüslauku, naerist, peterselli, kartulit, maisi ja lillkapsast.
• Jooge viinamarjamahla.
• Sööge vähemalt ühe toidukorra ajal lehesalatit.
• Piirake rasvaste kastmete tarvitamist. Mida vähem on teie toiduratsioonis rasvu, seda parem. Aurutage, keetke ja hautage oma toitu ning võimaluse korral vältige praadimist.
• Piirake alkoholi tarvitamist – see on peamine "seksi vaenlane".
• Viige suhkru tarvitamine miinimumini. Asendage see meega.
• Püüdke võimalikult vähe toitu soolata või välistage üldse soola kasutamine. Loomulikul kujul leidub soola niigi kõikides toiduainetes, rääkimata juba sellest, et seda lisatakse praktiliselt kõikidesse tööstuslikult valmistatud produktidesse. Kui te ei suuda soola tarvitamisest täielikult loobuda, siis kasutage meresoola. Veel parem on kasutada pruunvetikaid, mis sisaldavad rikkalikult rauda, joodi ja teisi mineraalaineid. Soola võivad edukalt asendada ka ürdid, vürtsid ja sidrunimahl, mida kasutatakse soolamata põhitoitude maitsestamisel.
• Sööge väikseid toiduportsjoneid 6-8 korda päevas. Mingil juhul ärge tegelege ülesöömisega. Väikesed portsjonid ei lase kaloreid koguda.
• Suuremate söögikordade ajal ärge jooge midagi peale. See aitab vältida ülesöömist. Ükskõik millist vedelikku on soovitav juua pool tundi enne või peale söömist.
• Hapendatud piimatooted – jogurt, keefir, kumõss, acidofilin ja pett – on kerge eine, eriti kui sellesse lisada nisuidusid või õllepärmi.
Selline võiks välja näha seksuaaltervisele soodsalt mõjuv igapäevane menüü:
Kerge eine enne hommikusööki – värsked puuviljad.
Esimene hommikusöök – väherasvase piimaga keedetud täisterapuder koos värskete puuviljadega; täisteraleib või jämedast jahust kliileib; keedetud muna, kohupiim või aedoaroog; rohutee või kofeiinita kohv.
Kerge eine enne teist hommikusööki – tomatimahl või jogurt värskete puuviljadega.
Teine hommikusöök - täisteraleib või jämedast rukkijahust leib; värsked köögiviljad või läätsesupp; värske toorsalat; kohupiim, juust, tailiha, kala või kanaliha; puuviljad või mahl.
Kerge eine enne lõunasööki – värsked puuviljad, pähklid või päevalilleseemned.
Lõunasöök – suur salat hetkel kättesaadavatest köögiviljadest, tailiha, kana või kala, küpsetatud kartulid, värsked maisitõlvikud või pruun riis; värsked puuviljad.
Kerge õhtueine – värsked puuviljad, väherasvane piim või hapendatud piimatooted.
Labels:
dieedid
Tellimine:
Postituse kommentaarid (Atom)
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar